Vakantiewerk

Zin om deze zomer écht iets te betekenen? Maak impact in de zorg én verdien lekker bij. Afwisselend werk, leuke mensen en elke dag anders!

Lees meer

Joachim en Anna officieel geopend als warm thuis voor de toekomst

Joachim en Anna

Met een feestelijke bijeenkomst in festivalsfeer op donderdag 21 mei is de vernieuwde locatie Joachim en Anna officieel geopend. Daarmee is een bijzondere mijlpaal bereikt: een toekomstbestendige woonzorglocatie waar wonen, zorg, welbevinden en samen leven samenkomen.

Feest 2

Bewoners, naasten, (oud)medewerkers, vrijwilligers, buurtbewoners en samenwerkingspartners vierden deze opening samen tijdens een zonnige en feestelijke middag met muziek, verhalen, kunst, optredens en ontmoeting. Dat paste goed bij waar locatie Joachim en Anna voor staat: een open woon-zorgomgeving, in verbinding met de wijk en de samenleving.

Woon-zorghuis
In haar speech benadrukte bestuurder Rita Arts dat De Waalboog bewust spreekt over woon-zorghuizen: plekken waar mensen niet alleen zorg ontvangen, maar vooral wonen. Joachim en Anna is bedoeld als een thuis, waar bewoners zoveel mogelijk zichzelf kunnen blijven en de ondersteuning krijgen die zij nodig hebben:  “Een woon-zorghuis is in de eerste plaats een plek waar mensen wonen.” De locatie biedt ruimte aan bewoners met uiteenlopende en vaak complexe zorgvragen. Volgens Rita Arts is Joachim en Anna niet alleen mooi, maar ook slim, duurzaam en ondersteunend aan goede zorg, met technologie die helpt om bewoners zoveel mogelijk eigen regie en vrijheid te laten ervaren.

Dankbaar en trots
De opening was ook een moment van dankbaarheid. Rita Arts sprak haar waardering uit voor alle bewoners, naasten, vrijwilligers, medewerkers en partners die de afgelopen jaren hebben bijgedragen aan deze mijlpaal. Samen is gebouwd aan een plek om trots op te zijn. Ook Olaf Senden van Giesbers Bouwen en Ontwikkelen keek met dankbaarheid en trots terug op het bouwavontuur dat zijn bedrijf hier heeft beleefd. Burgemeester Bruls verrichtte de openingshandeling door samen met bewoner Tom de bel van de Arcadekapel te luiden.

De Waalboog bedankt alle betrokkenen en sponsoren die deze feestelijke dag mede mogelijk hebben gemaakt: De Overhaag, Holland Food Service, Looijenga, Café Y Mas en Van Hoeckel.

Lees hier het eerdere bericht over de opening: Vernieuwing locatie Joachim en Anna klaar – feestelijke opening op 21 mei – De Waalboog